LAND ROVER / Freelander - elegancja, inteligencja i wszechstronność

 

Najnowszy Freelander 2. Jeszcze bardziej wyrazista sylwetka. Bardziej sportowy i wyrafinowany. Ze wszystkich stron prezentuje się inaczej. Freelander 2 gotów jest sprostać wszelkim wyzwaniom, jakie narzuci mu codzienność. Jego charakterystyczny wygląd zewnętrzny został unowocześniony, zaś jego elegancka linia przydaje mu poczucia celu. Zmodernizowane wnętrze oferuje jeszcze większy wybór opcji i materiałów, co czyni najbardziej ekonomiczny pojazd Land Rovera jeszcze bardziej ekscytującym. Styl oraz technologię Freelandera 2 cechuje doskonałość, świetna wydajność oraz oszczędność. Jest inteligentny i mocny, kompaktowy, a jednocześnie przestronny. Niezrównany komfort zarówno na drodze, jak i w terenie. Jedyny w swoim rodzaju, najwyższej klasy Land Rover.

We Freelanderze kontrolę sprawuje kierowca. Znana z samochodów Land Rover pozycja kierowcy w standardzie „Command” stanowi nieodłączną część konstrukcji pojazdu. Zapewnia lepszą widoczność drogi oraz przednich narożników pojazdu, co ułatwia manewrowanie oraz parkowanie w mieście. Fotel kierowcy został także ulepszony, by zapewnić wygodę i oparcie, dzięki standardowej funkcji regulacji w sześciu kierunkach (dostępna jest regulacja elektryczna z funkcją zapamiętywania trzech rodzajów ustawień), zaś długość i nachylenie kolumny kierownicy można ustawić tak, aby idealnie dopasować ją do swoich preferencji.

Wiodący w swojej klasie samochód o kulturze pracy luksusowej limuzyny.Idealna równowaga między jazdą i obsługą pojazdu – w samochodzie premium o napędzie 4x4. Dzięki temu jazda Freelanderem 2 to prawdziwa przyjemność – zarówno na drodze, jak i poza nią.

Freelander 2 gotowy jest do drogi w każdych warunkach – kiedy tylko zapragniesz. Trudny teren i niekorzystna pogoda nie są dla niego wyzwaniem, dzięki znanym cechom Land Rovera, jak doskonały kąt natarcia/zejścia oraz prześwit pojazdu, a także wykorzystanie w pełni najnowocześniejszych funkcji wspomagania jazdy w terenie.

We Freelanderze 2 wszystko znajduje się w zasięgu ręki. Zestaw instrumentów został zmodernizowany i oferuje teraz wyraźniejszą, unowocześnioną grafikę. Przyciski sterujące, znajdujące się na kole kierownicy w zasięgu rąk zapewniają wyjątkową łatwość użycia. W zależności od modelu, intuicyjna technologia pozwala na sterowanie tempomatem, systemem audio oraz zestawem głośnomówiącym. Oprócz dostępnej w standardzie klimatyzacji możliwe jest zamówienie dwustrefowej klimatyzacji automatycznej z filtrem przeciwpyłkowym, czujnikiem wilgotności oraz systemem kontroli jakości powietrza, która dzięki właściwej cyrkulacji świeżego powietrza, niezależnie od pogody zapewni dobre samopoczucie pasażerów. Opcjonalny system nawigacji satelitarnej z mapami na płycie DVD, dzięki dużemu ekranowi dotykowemu o wysokiej rozdzielczości, łatwym w użyciu systemie menu oraz bazie danych ciekawych miejsc znacznie ułatwi odnalezienie właściwej drogi. Opcjonalny, panoramiczny szyberdach z elektrycznie otwieraną przednią częścią daje poczucie lekkości i przewiewności. Szkło posiada specjalny filtr promieniowania podczerwonego, zapewniający światło słoneczne bez nieprzyjemnego uczucia gorąca.

Nowe skórzane obicie Windsor nadaje Freelanderowi 2 jeszcze więcej prestiżu. Wnętrze jest teraz jeszcze bardziej luksusowe – cechuje je jakość oraz poczucie luksusu samochodu wysokiej klasy. Wybór opcji wykończenia pozwala na dostosowanie wnętrza pojazdu do najbardziej wyrafinowanego, indywidualnego gustu, jak również do wymogów praktycznych.

Zarówno kierowcę, jak i pasażerów ucieszy duża ilość przestrzeni wokół nóg, ramion i głowy. Dzięki kinowemu układowi siedzeń, podwyższającemu tylną kanapę o 50 mm, każdy z podróżnych może podziwiać widok z przodu. Maksymalna wszechstronność pojazdu osiągnięta została dzięki dzielonemu w proporcji 60/40 oparciu tylnego siedzenia oraz dwustronnej wykładzinie podłogi bagażnika – z dywanikiem po jednej i wodoodporną, łatwą do czyszczenia powłoką po drugiej stronie.

Freelander 2 naszpikowany jest technologią oraz wyrafinowanymi systemami bezpieczeństwa aktywnego. Żadnych kompromisów w kwestii bezpieczeństwa. Niezwykle silna skorupowa konstrukcja nadwozia i wewnętrzna klatka bezpieczeństwa, chroniona przez starannie zaprojektowane przednie oraz tylne strefy kontrolowanego zgniotu, absorbuje energię zderzenia. Kluczowe elementy konstrukcyjne, takie jak przednie słupki i dolne progi boczne wykonane są ze stali dwufazowej, wymagającej specjalnego wytłaczania ze względu na wyjątkową odporność na odkształcanie, podczas gdy do konstrukcji nadwozia zastosowano bardzo mocną stal typu ultra high strength. W rezultacie otrzymano znakomitą i jednocześnie lekką klatkę bezpieczeństwa.

Siedem poduszek powietrznych, montowanych standardowo we wszystkich wersjach, odgrywa kluczową rolę w ochronie wszystkich podróżnych. Są to przednie oraz boczne poduszki kierowcy i pasażera, chroniące głowę, klatkę piersiową oraz zabezpieczające przed uderzeniami z boku a także pełnowymiarowe kurtyny boczne chroniące głowy pasażerów oraz zabezpieczające przed wypadnięciem z samochodu, podczas dachowania. Poduszka na kolana kierowcy zapewnia dodatkową ochronę niższych partii ciała.

Freelander 2 został pierwszym w swojej klasie samochodem, który w rygorystycznym teście EuroNCAP otrzymał pięć gwiazdek w kategorii “Ochrona dorosłych pasażerów“

Ceny Katalog Kontakt
Ceny noawgo Land Rovera - Freelander
Katalog PDF

 

<< powrót do listy