JAGUAR XJ - Nowy wymiar Luksusu

 

Nowy XJ to prawdziwy luksus w każdym wymiarze. Ten uderzający awangardową linią projekt to nie tylko inteligentne technologie, ale również innowacyjne myślenie. Jest ucieleśnieniem pełnej harmonii, nowoczesnego stylu motoryzacji. Szyby boczne w kształcie wydłużonej kropli wody określają sylwetkę limuzyny i stanowią centralną część tego wyjątkowego projektu. Widziany od frontu jest niski i muskularny, a potężna siatkowa atrapa chłodnicy i wąskie, zachodzące na błotniki, przednie reflektory ksenonowe zdradzają silną osobowość ekskluzywnej limuzyny. Niesamowicie wyglądające przetłoczenie maski i ostro zarysowane nadkola nadają sylwetce dynamiki. Harmonię nowego Jaguara XJ dopełnia "naprężona" linia środkowa, która jeszcze mocniej akcentuje wrażenie długości i elegancji sylwetki, a także tworzy naturalne połączenie od przedniego nadkola przez środkową część nadwozia po wyrazisty kształt części tylnej.

Kolejne zerwanie z konwenansami, to czerwone światła w technologii LED, stanowiące przedłużenie linii samochodu do klapy bagażnika. Każde z nich to trzy pionowe czerwone pasy, niczym ślady pozostawione po kocich pazurach.

Elegancka i gładko wyprofilowana linia samochodu skrywa standardowy we wszystkich modelach panoramiczny szklany dach, który znacząco rozjaśnia i optycznie powiększa wnętrze nowego Jaguara XJ oraz zapewnia bardziej opływową linię dachu. Ciemne barwienie i powłoka odbijająca światło, zapobiegają przed nagrzaniem wnętrza, a dwie elektrycznie sterowane rolety zapewniają jeszcze większą prywatność i skuteczniejszą ochronę przed słońcem.

Przestronna kabina nowego XJ łączy w sobie elegancki, nowoczesny projekt z komfortem, luksusem i sportowym stylem, tak typowym dla marki Jaguar. Chromowane i czarne detale "piano-lack" stanowią przyciągający wzrok kontrast dla przepięknie wykonanych powierzchni skórzanych i fornirowanych. W nowym XJ okazałe i niebywale delikatne skóry występują obficiej, niż w którymkolwiek Jaguarze wcześniejszej daty. Są nimi obite wszystkie główne powierzchnie, w tym fotele, deska rozdzielcza, ramy drzwi, konsola środkowa oraz podłokietniki.Co więcej, ekskluzywny model Supersport ma nawet skórzaną podsufitkę.

W nocy, nowy XJ staje się najlepszym i najpiękniejszym miejscem, w którym można przebywać. Wnętrze samochodu wypełnia niesamowite, fosforowo-niebieskie podświetlenie. Delikatne światło rozjaśnia drzwi i konsolę centralną oraz wydobywa się spod przełączników.

Nowy Jaguar XJ został tak zaprojektowany, by znajdująca się na jego pokładzie technologia była maksymalnie przyjazna użytkownikowi. JaguariTech to paleta wszelkich zaawansowanych systemów, gadżetów i urządzeń stworzonych tak, by jeszcze bardziej zwiększyć przyjemność z jazdy Jaguarem. Usiądź za kierownicą tej wyjątkowej limuzyny i skorzystaj z intuicyjnego w obsłudze, niesamowitego centrum dowodzenia opartego na wizualnych wskaźnikach usytuaownych na 12,5 - calowym monitorze. Duży, 8-calowy ekran dotykowy w konsoli środkowej stanowi idealne dopełnienie wirtualnego zestawu wskaźników, zapewniając intuicyjny sposób sterowania wieloma funkcjami modelu XJ - na przykład klimatyzacją, systemem audio, funkcjami komunikacyjnymi i nawigacją. Interfejs dotykowy pozwala na ograniczenie liczby fizycznych przycisków i przełączników do minimum, a pod ekranem znajduje się tylko kilka głównych elementów sterujących. Technologie Jaguara dają niebywałe możliwości. Przykładem jest interfejs połączeniowy Media Hub, który oferuje możliwość elastycznego podłączenia urządzeń za pośrednictwem dwóch portów USB, strumieniowe przesyłanie audio przez łącze Bluetooth® oraz posiada dodatkowe wejście, do którego można podłączyć np. urządzenia iPod®, iPhone®, laptopa lub telefon Blackberry®. Pokładowy system audio posiada ponadto twardy dysk, na którym można zapisywać muzykę z płyt CD do późniejszego odtwarzania. W samochodach wyposażonych w tylny pakiet multimedialny, pasażerowie mają do dyspozycji dwa 8-calowe ekrany LCD wbudowane w przednie zagłówki oraz bezprzewodowe cyfrowe słuchawki na podczerwień itd.

Nowy Jaguar XJ łączy w sobie stylowy design, najwyższą technologię i innowacyjność. Samochód oferowany jest w czterech modelach: XJ Luxury, XJ Premium Luxury, XJ Portfolio oraz XJ Supercharged.

Ceny Katalog Kontakt
Ceny noawgo Jaguara XJ
Katalog PDF

 

<< powrót do listy