RANGE ROVER - dynamika i luksus

 

Bezwzględnie luksusowy samochód sportowo-terenowy. Jego charakter określają: wyjątkowa dynamika jazdy szosowej, obniżona, współczesna sylwetka, muskularna stylistyka nadwozia o zaostrzonych liniach gdzie Range Rover wygląda, jakby się poruszał – nawet wtedy, kiedy stoi, okazałe wnętrze, wiodący w swojej klasie komfort oraz wszechstronne możliwości.

Stylowy i odważny. Range Rover posiada charakterystyczne reflektory przednie w technologii LED o kształcie koncentrycznych kręgów oraz chłodnicę o wzorze podwójnego pasa; boczne wloty powietrza oraz światła dodają samochodowi charyzmy oraz większej regularności. Tylne lampy również wyposażone są w technologię LED i sprawiają, że Range Rover jeszcze bardziej wyróżnia się spośród innych pojazdów na drodze.

Luksusowy. Wystarczy wsiąść do Range Rovera , aby poczuć jego klasę. Wyjątkowa pozycja kierowcy w kokpicie pozwala na łatwy dostęp do konsoli środkowej oraz pokręteł, zaś panel sterowania oraz wskaźniki deski rozdzielczej zapewniają kierowcy unikalne wrażenia podczas jazdy.

Łatwy w użyciu ekran dotykowy HMI (Human-Machine- Interface) ze sterowaniem systemami rozrywki,informacyjnymi, nawigacyjnymi oraz komunikacyjnymi. Panel wskaźników znajduje się na pięciocalowym wyświetlaczu Thin Film Transistor (TFT)-LCD i posiada opcjonalne, skórzane obramowanie dostępne w pakiecie Extended Leather. Wszystkie najważniejsze elementy sterowania znajdują się pod ręką. Panel pokazuje kluczowe dane takie, jak aktualnie wybrany bieg, oraz dane bezpieczeństwa, jak temperaturę silnika oraz najważniejsze informacje z systemów informacyjnych i rozrywkowych. Co ważniejsze, panelem można sterować za pomocą prostego systemu menu kontrolowanego przez pięciokierunkowe przełączniki dwustabilne umieszczone na na kierownicy. Nadaje to wnętrzu wyrafinowanego charakteru, a także zmniejsza liczbę tradycyjnych przycisków i pokręteł na konsoli, co z kolei poprawia ergonomię dla kierowcy.

Range Rover jest niesamowicie komfortowy i luksusowym samochodem sportowo-terenowym, oferującym wspaniałe warunki podróżowania zarówno kierowcy, jak i pasażerom. Dynamiczne wnętrze kabiny zostało zaprojektowane tak, aby oferować wygodę i bezpieczeństwo, dosłownie „otulając” pasażerów. Fotele Range Rovera zostały stworzone po to, aby wygodnie siedzieć „w nich”, a nie „na nich”, oferując doskonałe wrażenia oraz luksusowy komfort podczas jazdy w długich trasach np. posiadają elektrycznie regulowane podparcia boczne.

Wykończenie tapicerki Noble w klasie Range Rovera nowo zaprojektowana tapicerka drzwi i obudowy głośników oraz drewniane okładziny dodają wnętrzu jeszcze więcej luksusu. To wspaniałe wnętrze oferuje najwyższy poziom jakości wykonania oraz komfortu. Miłe w dotyku materiały tworzą wyjątkową atmosferę jakości i prestiżu.

Dzięki szerokiej gamie dynamicznych technologii oferuje jeszcze lepsze osiągi podczas jazdy szosowej niż jego poprzednicy.Jest to najlepszy jak dotąd model Range Rovera, oferującym dynamikę oraz osiągi ukierunkowane na kierowcę. Samochód zapewnia poczucie bezpieczeństwa i zaufania zarówno na najłagodniejszych drogach, jak i na ekstremalnie trudnych nawierzchniach podczas złych warunków pogodowych.

Inteligentny tempomat (ACC) oraz system awaryjnego wspomagania hamulców skanuje drogę przed pojazdem 10 razy na sekundę. System ACC automatycznie dostosowuje prędkość do pojazdu jadącego przed Tobą, utrzymując ją na stałym poziomie oraz umożliwiając Range Roverowi na zachowanie odpowiedniego dystansu. Forward Alert – system ostrzegania o przeszkodzie z przodu włącza ostrzeżenie dźwiękowe oraz wizualne w momencie, kiedy dystans do pojazdu poprzedzającego zmniejsza się. System awaryjnego wspomagania hamulców zaprojektowano tak, aby wykrywać potencjalne kolizje i przygotować układ hamulcowy do hamowania awaryjnego. Pomaga tym samym kierowcy podczas hamowania, stosując pełną siłę hamowania nawet przy lekkim tylko naciśnięciu hamulca.

Nadwozie Range Rovera jest bardzo sztywne, co w połączeniu z nisko umiejscowionym środkiem ciężkości i strefami kontrolowanego zgniotu pochłaniającymi energię zderzenia zapewnia wyjątkowy poziom bezpieczeństwa i ochronę pasażerów. System dynamicznej kontroli stabilności DSC monitoruje prędkość kół oraz kąt wejścia w zakręt, co pozwala na jego bezpieczne i stabilne pokonywanie. System DSC wykorzystuje indywidualne hamowanie poszczególnymi kołami za pośrednictwem układu ABS, aby ułatwić utrzymanie kontroli nad pojazdem.

Kolejnym ulepszeniem systemu kontroli stabilności jest tryb stabilizacji pionowej pojazdu (RSC), który zapobiega wywróceniu pojazdu, oraz ulepszony system kontroli podsterowności, pomagający kierowcy w odzyskaniu kontroli nad pojazdem poprzez zmniejszenie podsterowności. Aby zapewnić większe poczucie bezpieczeństwa, Range Rover wyposażony jest w 8 poduszek powietrznych, w tym kurtyny boczne.

Ceny Katalog Kontakt
Ceny noawgo Renge Rovera
Katalog PDF

 

<< powrót do listy